V Písku bude možné platit parkovné pomocí karet nebo mobilní aplikace

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Řidiče v Písku čeká příjemná změna. Nově budou moci platit parkovné na Velkém náměstí pomocí platební karty. Stávající dvě parkoviště na náměstí tak budou vybavena novými parkovacími automaty. „Pokud se to osvědčí, mohlo by se to týkat i dalších přístrojů ve městě,“ uvedl vedoucí Městských služeb Písek Josef Hrádek. Mělo by se podle předběžných plánů jednat o třináct dalších přístrojů.

Kromě platebních karet by písečtí řidiči mohli v budoucnu použít také mobilní telefon. Pomocí speciální aplikace zaplatili parkovné a k automatu by vůbec nemuseli chodit. Město má v plánu žádat o dotaci na modernizaci, která by měla pokrýt polovinu z půlmilionových nákladů. „Rádi bychom ale do budoucna zachovali všechny možnosti placení parkovného. Ať si každý vybere, co mu vyhovuje,“ uvedl místostarosta Písku Josef Knot.

V současné době funguje tento systém na území Jihočeského kraje v Českých Budějovicích a v Táboře. Písek ale chce jít o něco dále. Město by rádo navrhlo aplikaci, pomocí které by se do systému mohla připojit i jiná města. Výhodou by měla být potřeba jediné aplikace, tudíž by si řidiči nemuseli stahovat extra aplikaci pro jiná města.

Zdroj: taborskydenik.cz

Autor článku

Profilový obrázek