V ostravské zoo otevřeli expozici věnovanou ohroženým mořským želvám

Zdroj fotografie: www.zoo-ostrava.cz

Na rapidně se snižující počty želv žijících ve volné přírodě má poukázat nově instalovaná výstava v ostravské zoologické zahradě. 

Expozice představuje hlavní příčiny ohrožení, jimiž jsou nadměrný a nelegální lov želv a sběr jejich vajec pro gastronomické účely. Často dochází také k ničení jejich rozmnožovacích míst či k hynutí želv v rybářských sítích či důsledkem požití plastových odpadů.

Výstava by měla návštěvníkům ukázat možnosti, jak může k ochraně těchto ohrožených tvorů přispět každý. Tím může být například vyvarování se konzumace želvích pochoutek a nákupu suvenýrů z želvoviny během návštěv exotických zemí. Součástí expozice se staly i dermoplastické preparáty mezinárodně chráněných želv, které byly lidem zabaveny během celních kontrol. Jejich jedinečné příběhy mají přimět k zamyšlení.

Ostravská zoologická zahrada je od letošního roku zapojena do projektu na ochranu mořských želv na Borneu v Indonésii. Prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu se pak do něho zapojují všichni její návštěvníci.

Autor článku

Profilový obrázek