V Olomouci pomůže prodej adventních věnců nemocným dětem

Zdroj fotografie: Archiv sdružení Šance

Věncování. To je olomoucká iniciativa, v rámci které se nejprve vyrobí a poté prodají adventní věnce. Výtěžek z jejich prodeje nakonec pomůže dětským pacientům zdejší nemocnice. A to už podvacáté.

„U zrodu myšlenky byla sestřička z hemato-onkologického oddělení Pavla Medková. Ta během noční služby s dětmi a rodiči vytvořila první věnce na výzdobu oddělení,“ vzpomíná Herta Mihálová, ředitelka sdružení Šance, které se na projektu podílí. Nápad se nemocnici zalíbil, a tak se velmi rychle rozrostl. V loňském roce se na dobrou věc podařilo vybrat přes 150 tisíc korun.

Projekt je skvělým příkladem spolupráce mezi subjekty, kdy každý, kdo může, pomůže. Věnce vedle samotných dětí vytvářejí sestřičky, rodiče léčených dětí i jejich známí, členové organizace Šance a také zájemci z veřejnosti. Přírodní materiál zprostředkovávají místní skauti, ozdoby na věnce zdejší firmy, pomáhají i zkušení floristé. Výsledky letošního snažení lze počínaje dnešním dnem zakoupit v galerii Dětské kliniky. Vybrané peníze pomůžou právě hemato-onkologickém oddělení, kde zafinancují různé akce pro děti nebo dárky pro ně.

Autor článku

Kristýna Motlová