Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V létě nejdál za humna? Vycestujte za hranice alespoň online

Zdroj fotografií: Pexels

Cestovat jen prstem po mapě? Navzdory nepříliš příznivé současné situaci nemusejí milovníci výletů za hranice úplně zoufat. Spoustu krás totiž ukrývá sama naše vlast. A kdo by přece jen chtěl okusit trochu ciziny, může k tomu využít moderní technologie.

Procházka zahraničního města s průvodcem je možná i virtuálně. Nabízí ji anglická společnost Travel Curious – své sledující na Instragramu už vzala na procházku po Dublinu nebo New Yorku. Online lze sledovat také jeden z největších přírodních fenoménů – polární záři. Potřebovat k tomu sice budete stejné množství trpělivosti a vytrvalosti jako naživo, v tomto případě vám ale aspoň nebudou mrznout prsty u nohou.

Úchvatný zážitek zprostředkují webkamery Yosemitského národního parku. Web Explore zase nabízí fascinující pohled do říše zvířat v reálném čase. Je už na vás, jestli se rozhodnete pozorovat orly v Kalifornii, žraloky v Atlantiku nebo slony v Jihoafrické republice.

Jak vypadá váš výhled z okna? Stojí za to, nebo myslíte, že není o co stát? Vězte, že i váš každodenní pohled může být zajímavý, což dokazuje facebooková skupina View from my window, která sdružuje přes milion uživatelů. Každý z nich tam může sdílet právě ten svůj aktuální výhled a zároveň tak i nahlédnout na místa, která jsou sice pro jednoho běžná, ale jiný by se na ně jinak nikdy nepodíval.

Související články

Inspirace

Česká online služba umožňuje kempovat na divoko a přitom legálně

Společnost

Český projekt umožní seniorům cestovat pomocí virtuální reality

Společnost

Praha spustila novou aplikaci. Ukáže přesnou polohu autobusů

Společnost

Chcete lépe poznat naši zemi? Vydejte se na Cestu Českem

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Demonstrace měly smysl. Okolí Eiffelovky zůstane zelené

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…