Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Leedsu vyrobili unikátní pivo s nulovým odpadem

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Northern Monk Brew Co.

Možná ani netušíte, jak velké množství opadu je vyprodukováno, aby mohla vzniknout jedna lahev piva. Řekneme to jednoduše – dost. V anglickém pivovaru Northern Monk Brew Co. se rozhodli zkusit to naopak a vytvořili dost možná první pivo na světě, jehož výroba nezanechala žádný odpad.

NMBCo„Důvodů pro výrobu bylo mnoho, ale především jsme chtěli podpořit místní firmu a myšlenku, z níž jsme byli nadšeni,“ vysvětlil ředitel pivovaru Russell Bisset. Pivo nese název Wasted a obsahuje pouze suroviny, které byly vzaty z odpadu nebo budou posléze recyklovány či znovu použity. Jako základ posloužilo bezmála 200 kilogramů hrušek, briošek a croissantů získaných těsně před jejich vyhozením díky spolupracující iniciativě The Real Junk Food Project.

A dál? Chmel poputuje k místnímu farmáři, který jej využije jako hnojivo, mláto poslouží jako krmivo pro místní dobytek, lahev je stoprocentně recyklovatelná. Navíc je 10 % z prodeje piva věnováno nadaci na podporu kampaně proti plýtvání potravinami.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.