V jihočeském Dvorci u Borovan se narodilo pět bílých lvíčat

Zdroj fotografie: freeimages.com/Milica Sekulic

Zoologické zahradě Dvorec u Borovan na Českobudějovicku se podařil mimořádný úspěch. Podařilo se zde odchovat několik mláďat jihoafrických bílých lvů, kterých žije na celém světě přibližně sto jedinců a patří tak mezi jedno z nejohroženějších zvířat na planetě. Nedávno se navíc v zahradě narodilo pět mláďat.

Narození pětice malých bílých lvů je pro dvoreckou zoo obrovská událost. Mláďata kriticky ohrožených jihoafrických lvů se sice narodila už počátkem května, ale vedení zahrady s ohlášením narození raději počkalo až do chvíle, kdy bude jasné, že mláďata zvládnou nejnáročnější období. K dnešku jsou na světě rovné čtyři týdny a daří se jim vcelku dobře. „Teď hlavně přibírají na váze a daří se jim. Ještě ale nemáme úplně vyhráno,“ uvedl ředitel zahrady Viktor Ambrož.

O malá lvíčata se stará hlavně jejich sedmiletá matka Tia, které se mláďata narodila po páření s šestiletým samcem Agim. Ve dvorské zoo se kromě bílých lvů podařilo během deseti let, co zahrada existuje, odchovat i devět tygrů ussurijských, dvacet lvíčat a spoustu primátů. Pokud se mláďatům po dobu jejich nejkritičtějšího období nic vážného nestane, stane se pětice bílých lvíčat skutečným klenotem dvorské zoologické zahrady.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Autor článku