Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V jihlavské zoo se narodilo mládě lenochoda dvouprstého

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Pixabay, Zoo Jihlava

Chovatelé v Zoo Jihlava přivítali na přelomu dubna a května nový přírůstek. Tentokrát se jím stalo mládě lenochoda dvouprstého. Předchozí odchov těchto savců byl neúspěšný, proto se chovatelé snaží samici i mláděti zajistit co největší klid. Pavilon lenochodů proto funguje v omezeném režimu.

Pracovníci zoo zůstávají opatrní, jelikož se odchov lenochodů v minulosti nedařil. „Letos je to třetí mládě a doufáme, že se ho odchovat podaří,“ uvedl tiskový mluvčí zahrady Martin Maláč pro Týden. Pavilon proto začne zoologická zahrada zpřístupňovat postupně, aby si zvířata pomalu zvykala na přítomnost dalších lidí.

Lenochodi dvouprstí jsou pro návštěvníky v jihlavské zoo k vidění od roku 1998. Chovný pár tvoří aktuálně samec narozený v Jihlavě a sedmiletá samice pocházející z německé zoo Schwerin. V zoo si mohou návštěvníci prohlédnout okolo 250 druhů exotických zvířat. Další mláďata mohou zájemci spatřit u antilop, lemurů, opic a fenků.

Zdroj: Týden

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…