V Českých Budějovicích mohou děti nově využívat komunitní centrum s hřištěm na střeše

Zdroj fotografie: slla.net

Českobudějovické sídliště Máj spoustě lidem uvízlo v hlavě především zásluhou demonstrací a nepokojů. Pouhých pár metrů od místa střetů nyní ale vyrostlo nové komunitní centrum, jež slouží jako mateřské centrum, nízkoprahové zařízení pro mladé, středisko primární prevence, služebna městské policie i středisko sociálního poradenství.

Nejvýraznější částí nového centra je už na první pohled hřiště v kleci na střeše. Celá budova je pak postavena ze železobetonu, který je výrazně prosklený. Nové komunitní centrum z bratislavské architektonické kanceláře SLLA bylo dokonce v prestižní soutěži CEZAAR oceněno jako nejlepší slovenská novostavba v kategorii občanských a průmyslových staveb.

Projekt komunitního centra se stal součástí větší regenerace sídliště, která získala peníze z prostředků fondu pro regionální rozvoj Evropské unie. Zda si centrum najde své klienty není zatím zřejmé. Vzhledem k tomu, že na sídlišti Máj žije velká spousta mladých lidí, dá se zájem očekávat. Rozhodně ale mají místní díky unikátní budově spoustu nových možností a příležitostí.

Zdroj: ihned.cz

Autor článku