V Brně bude možné se zdarma připojit k WiFi na pěti místech

Zdroj fotografie: pixabay.com

Brněnští radní mají v plánu umožnit místním i turistům se bezdrátově připojit k internetu na vybraných  frekventovaných místech moravské metropole. Projekt nese název Free WiFi sítě a měl by bezplatně poskytovat připojení k internetu neomezenému počtu lidí. Na projektu se podílí Magistrát města Brna společně s firmou Technické sítě Brno (TSB).

Současné plány počítají s pěti přístupovými body. Jedná se o lokality na náměstí Svobody, Zelném trhu a zadní části Jakubského náměstí, kde jsou hotspoty už delší dobu v provozu. Nově k nim přibyla také Nádražní ulice před hlavním nádražím a zastávka Česká na Joštově ulici. „Snažili jsme se o rozšíření stávajících lokalit dva roky a jsme rádi, že radní konečně schválili potřebné podklady, aby TSB mohlo vysoutěžit hardware a dodavatele dat,“ uvedl radní Svatopluk Bartík.

Připojení by mělo být limitováno pouze omezeným počtem stažených dat na jednoho uživatele za den, kdy bude možné stáhnout 200 MB dat při garantované rychlosti 2/2 MB pro každého připojeného. Podle Bartíka by mohlo město získat dodavatele dat zdarma. „Snažili jsme se magistrátu pomoci, máme předběžně vyjednaného bezplatného poskytovatele, ale vše ještě musí projít veřejnou zakázkou,“ dodal Bartík.

Zdroj: brnenskadrbna.cz

Autor článku

Profilový obrázek