V Brdech by měly vzniknout nové cyklostezky i pěší trasy

Zdroj fotografie: stocksnap.io

Návštěvníci Brd se brzy mohou těšit na nové trasy pro chodce i cyklisty. Místní obce a Klub českých turistů chtějí v regionu vybudovat až 370 kilometrů stezek.

Například zastupitelé Rožmitálu pod Třemšínem plánují vybudovat síť pěších stezek. V Příbrami by zase měla být postavena cyklostezka od Vysokopeckého rybníka do Kozičína, díky které by bylo město propojeno s novou chráněnou krajinnou oblastí. Celý projekt stezek může vzniknout i díky zpřístupnění  přibližně čtvrtiny bývalého armádního prostoru.

Nová příbramská cyklostezka propojující lesopark Litavka s Brdy bude financována z dotací od Státního fondu dopravní infrastruktury a bude stát asi osm milionů korun. Stezku budou lemovat přístřešky a odpočívadla. „Vedla by z větší části po pozemcích města a především mimo silnici,“ vysvětlil místostarosta Příbrami Václav Švenda.

V Rožmitále se na rozdíl od Příbrami rozhodli vybudovat především pěší stezky. „Chceme v našich lesích a okolí udělat pěší stezky. Nejsem fanouškem cyklostezek, když nám lidé chodí po rozbitých chodnících,“ uvedl starosta Josef Vondrášek. Hlavní trasa povede od bývalých rožmitálských kasáren na Voltuš.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Autor článku

Profilový obrázek