V Brdech bude do konce června dokončené značení turistických cest

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

V bývalém vojenském újezdu v Brdech by mělo mít do konce první poloviny roku dokončeno turistické značení tras. Dobrovolníci se do značení pustili v minulých dnech, kdy teplota vystoupala na deset stupňů nad nulou. Kromě značení tras mají také za úkol zkontrolovat asi 15 tisíc kilometrů cest a stezek po celé republice. Značení by se mělo týkat například nejvyššího vrcholu Brd Tok, vrchu Jordán nebo Padrťských rybníků.

Po opuštění vojenského prostoru českou armádou se nyní turistům zpřístupní veškeré cesty, které doposud nebylo možné navštívit. „Některé pyrotechnické akce se sice ještě provádějí, ale ne v místech, kde vedou trasy,“ uvedl předseda Rady značení KČT Karel Markvart. Kromě značení tras mají členové klubu v plánu zkontrolovat 15 tisíc kilometrů tras, zejména na severovýchodě Moravy. Důvodem je poškození značek kvůli vichřicím a kůrovci.

Na osmnácti místech mimo Brdy pak platí dočasný zákaz vstupu. Na vině jsou po silném větru poškozené především stromy. „Zákaz vždy souvisí s těžbou kalamitního dříví, zejména po říjnové vichřici Herwart,“ uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. V Brdech je nyní možné bez obav vyrazit na všechny označené tratě. Pouze po dešti je třeba dbát zvýšené opatrnosti kvůli místy kluzkému povrchu.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Autor článku

Profilový obrázek