V botanické zahradě v Praze Troji vyroste moderní areál

Zdroj fotografie: Praha.eu

Botanická zahrada v Praze Troji se již brzy rozroste na západ. U skleníku Fata Morgana postupně vznikne moderní areál s novými pokladnami, sociálním zařízením a občerstvením s venkovní terasou. Rozšířeno bude také pěstební zázemí, což umožní pěstovat rostliny pro nově vznikající expozice.

„Botanická zahrada projde v následujících letech zásadní proměnou. Cílem je zejména zvýšení návštěvnického komfortu, doplnění chybějícího sociálního zázemí a nabídky občerstvení. Díky dostavbě areálu Západ se rozšíří i pěstební prostor, nezbytný pro rozšíření sbírek a přípravu rostlin pro stávající i nově vznikající expozice,“ řekl ředitel Botanické zahrady hlavního města Prahy Bohumil Černý. Dokončení stavby je naplánováno na začátek roku 2020.

Navržená stavba tvoří vstupní prostor pro návštěvníky botanické zahrady, kteří míří do skleníku Fata Morgana. Smyslem projektu je umožnit pohodlné překonání zhruba desetimetrového výškového rozdílu mezi hlavním vstupem a prostorem před skleníkem. Tuto funkci budou plnit venkovní schodiště, myslet se ale bude i na návštěvníky se speciálními potřebami a rodiny s kočárky. Úpravami projde také prostranství před vstupem. „Plocha bude od ulice Trojská pohledově oddělena sadovými úpravami. Dále od vstupu je navržena vstupní expozice tvořená soustavou teras z gabionových opěrných zdí, venkovních schodišť a systémem vodních prvků,“ uvedl vedoucí stavebního oddělení Botanické zahrady hlavního města Prahy Václav Jůzko.

Autor článku