Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Energetická krize se dotýká nás všech A zatímco vlády v různých státech se snaží poskytnout pomoc v podobě finančních příspěvků či úlev na daních, jsou zde i možnosti, jak ušetřit vlastní zásluhou, píše server server Euro News. A jsou to opravdu maličkosti.

Kontrola nad upíří silou – tato přezdívka celkem trefně popisuje, jak různá zařízení vysávají energii, i když jsou vypnutá nebo v pohotovostním režimu, což se během roku nasčítá do nezanedbatelných nákladů.

Jaký je dopad na naše účty?

Podle studie kalifornských domácností, kterou provedla americká rada pro obranu přírodních zdrojů, představuje elektřina tohoto druhu téměř 23 procent spotřeby elektřiny v domácnostech. A to je celkem vysoký podíl. S rostoucími cenami energie v celé Evropě je tedy převzetí kontroly nad elektrickými zásuvkami jednoduchým způsobem, jak udržet náklady na nízké úrovni.

Ilustrační foto: Pixabay

Jak porazit moc upírů

Na rozdíl od vypínačů je snadné zapomenout vypnout věci, které máme v zásuvce. Ale s ohledem na finanční a klimatické náklady se vyplatí navyknout si na pravidelné odpojování zařízení, když je nepoužíváme, dokud se z toho nestane zvyk.

Mikrovlnné trouby, televize, počítače, herní konzole, satelitní přijímače a internetové routery jsou jedny z nejžíznivějších položek. Tiskárny a nabíječky mobilních telefonů se také běžně nechávají zapnuté.

Chytrým řešením je prodlužovací kabel, který může věci hodně zjednodušit – k jeho provozu stačí jedna zásuvka. Ještě vychytanější jsou prodlužovací kabely, které mají u každé zásuvky kloubové tlačítko, které umožňuje vypnout každou konkrétní přípojku a šetřit tak značné množství energie.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Astronomové objevili tři nové měsíce

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Zatočte s těžkou alergií pomocí léku na astma

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…