Tweet zachránil před zánikem rodinné britské knihkupectví

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Twitter Petersfield Bookshop

Bylo 14. ledna a Robert Samson trávil relativně běžný pracovní den v knihkupectví v britském městečku Petersfield. Ten den však neprodal jedinou knihu. Stalo se to nejspíš vůbec poprvé v dlouhé historii obchodu a on tuto skutečnost večer zveřejnil na Twitteru. A začaly se dít věci.

Příspěvek se šířil po Twitteru doslova lavinově. Přes noc Petersfield Bookshop získal více než tisíc nových followerů, tři sta zpráv s žádostí o knihy a spoustu objedávek. Tomu ve velké míře pomohl spisovatel Neil Gaiman, který post retweetnul na svém účtu s miliony sledujících. Příběhu si navíc začala všímat média, díky čemuž později zvýšený zájem zaregistrovala i jiná nezávislá knihkupectví v zemi.

O tom, jak moc byl tento moment pro knihkupectví zlomový, se majitelé zmínili o pár dní později. Přiznali totiž, že obchod byl v tak špatné situaci, že by pravděpodobně nepřežil horizont týdne. Navzdory velké dávce pozornosti zůstali majitelé nohama na zemi a pokorní – většího dosahu svého twitterového účtu využili například k tomu, aby doporučili další nezávislá knihkupectví v svém městě i mimo něj.

A co vy, kde si koupíte svou další knihu?

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.