Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tweet zachránil před zánikem rodinné britské knihkupectví

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Twitter Petersfield Bookshop

Bylo 14. ledna a Robert Samson trávil relativně běžný pracovní den v knihkupectví v britském městečku Petersfield. Ten den však neprodal jedinou knihu. Stalo se to nejspíš vůbec poprvé v dlouhé historii obchodu a on tuto skutečnost večer zveřejnil na Twitteru. A začaly se dít věci.

Příspěvek se šířil po Twitteru doslova lavinově. Přes noc Petersfield Bookshop získal více než tisíc nových followerů, tři sta zpráv s žádostí o knihy a spoustu objedávek. Tomu ve velké míře pomohl spisovatel Neil Gaiman, který post retweetnul na svém účtu s miliony sledujících. Příběhu si navíc začala všímat média, díky čemuž později zvýšený zájem zaregistrovala i jiná nezávislá knihkupectví v zemi.

O tom, jak moc byl tento moment pro knihkupectví zlomový, se majitelé zmínili o pár dní později. Přiznali totiž, že obchod byl v tak špatné situaci, že by pravděpodobně nepřežil horizont týdne. Navzdory velké dávce pozornosti zůstali majitelé nohama na zemi a pokorní – většího dosahu svého twitterového účtu využili například k tomu, aby doporučili další nezávislá knihkupectví v svém městě i mimo něj.

A co vy, kde si koupíte svou další knihu?

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.