Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tweet zachránil před zánikem rodinné britské knihkupectví

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Twitter Petersfield Bookshop

Bylo 14. ledna a Robert Samson trávil relativně běžný pracovní den v knihkupectví v britském městečku Petersfield. Ten den však neprodal jedinou knihu. Stalo se to nejspíš vůbec poprvé v dlouhé historii obchodu a on tuto skutečnost večer zveřejnil na Twitteru. A začaly se dít věci.

Příspěvek se šířil po Twitteru doslova lavinově. Přes noc Petersfield Bookshop získal více než tisíc nových followerů, tři sta zpráv s žádostí o knihy a spoustu objedávek. Tomu ve velké míře pomohl spisovatel Neil Gaiman, který post retweetnul na svém účtu s miliony sledujících. Příběhu si navíc začala všímat média, díky čemuž později zvýšený zájem zaregistrovala i jiná nezávislá knihkupectví v zemi.

O tom, jak moc byl tento moment pro knihkupectví zlomový, se majitelé zmínili o pár dní později. Přiznali totiž, že obchod byl v tak špatné situaci, že by pravděpodobně nepřežil horizont týdne. Navzdory velké dávce pozornosti zůstali majitelé nohama na zemi a pokorní – většího dosahu svého twitterového účtu využili například k tomu, aby doporučili další nezávislá knihkupectví v svém městě i mimo něj.

A co vy, kde si koupíte svou další knihu?

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Fosilie největší mořské želvy v Evropě nalezena ve Španělsku

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…