Turisté mohou využívat novou mobilní aplikaci pro Brdsko a Ralsko

Zdroj fotografie: MO ČR

Nová mobilní aplikace navede turisty na turistické stezky a cyklotrasy v Brdech na Příbramsku a Ralsku na Českolipsku. Podle ředitele Vojenských lesů a statků (VLS) Josefa Vojáčka má mapová aplikace návštěvníkům ukázat přírodní lokality bývalých vojenských oblastí pod jejich správou. Turisté se z mapy také dozví informace o zaniklých obcích na místě újezdu.

Mapová aplikace zobrazuje kromě tras i seznam informačních center s otevírací dobou, soupis všech odstavných parkovišť, ale také encyklopedii zajímavých a významných zástupců místní fauny a flory. Kromě přírodních zajímavostí se uživatelé aplikace dozví něco o historii brdské oblasti včetně lokace a obecných informací o obcích, které zde existovaly ještě před otevřením újezdu.

Důležitou součástí aplikace je možnost vyhledat takzvané rescue pointy, jež mohou uživatelé použít v případě krizové situace. ,,V obou oblastech je v provozu záchranný integrovaný systém. Na několika strategicky důležitých místech, jakými jsou lesní cesty nebo jejich křižovatky, jsou umístěny informační tabulky s GPS souřadnicemi, místním názvem a čísly bodu,” uvedl výrobní náměstek VLS Libor Strakoš. Podobný systém podle Strakoše funguje i v českých národních parcích. Mapová aplikace je zdarma ke stažení pro zařízení s operačním systémem Android a iOS.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek