Trojská botanická zahrada zahájila netradiční výstavu věnovanou včelařství

Zdroj fotografie: pixabay.com

Je plný vitamínů, má krásnou zlatavou barvu, je sladký a tím pádem i zatraceně dobrý. Včelí med má rád snad každý z nás. Víte ale, jak med vzniká? Na tuto a spoustu dalších otázek odpoví interaktivní expozice botanické zahrady v pražské Tróji. Součástí výstavy je mimo jiné ovocný sad, zahrada, rozkvetlá louka nebo včelařský domek.

Areál se včelami a opylovanými rostlinami se nachází na východní straně trojského svahu. Samotná expozice je pak rozdělená na dva naučné okruhy zaměřené na opylování a na život včel. „Chceme návštěvníkům ukázat život včel a medonosné rostliny v české krajině. Expozice je věnována jak širší veřejnosti, tak začínajícím včelařům nebo školám,“ uvedl pověřený ředitel Botanické zahrady hlavního města Prahy Bohumil Černý.

Součástí prvního okruhu je ovocný sad, ve kterém rostou staré odrůdy jabloní nebo exotické druhy ovocných stromů. Mezi nimi lze najít mandloně, morušovníky nebo křížence jeřábu a hrušně – hruškojeřáby. „Přejeme si, aby expozice návštěvníky pobavila a aby si ji užili opravdu všemi smysly,“ řekla Jarmila Skružná z botanické zahrady. Expozice vznikla ve spolupráci s kroužkem mladých včelařů – Vyšehradskými včelaříky.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek