Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tancem proti covidu. V Jičíně se rozhýbala celá nemocnice

Zdroj fotografie: Freepik

Tanec vyplavuje hormony štěstí a dělá lidi spokojenější. Oblastní nemocnice Jičín proto natočila videoklip s místními lékaři, zdravotními sestrami a pacienty, kteří se rozvlnili v rytmu energické hudby.

Cílem natáčení bylo, aby se personál nemocnice odreagoval a uvolnil od všeho, co posledních několik měsíců zažívá. Videoklip ale povzbuzuje také diváky. Účinkující se navíc zapojili ve svém volném čase, kterého nyní moc nemají. Na trénink choreografie měli pouhé dva dny.

Zdroj: YouTube Nemocnice Jičín

Zdravotníci ve videoklipu tančí na jihoafrickou skladbu Jerusalema song, která se stala symbolem boje proti pandemii a doslova pobláznila celý svět. „Na různých sociálních platformách od Facebooku po TikTok dnes vidíte tančit zdravotníky, hasiče, letušky, řádové sestry a tisíce dalších lidí, kteří chtějí těm ostatním dodat sílu či pobavit. Jde o krásný důkaz sounáležitosti v době, kdy máme společného nepřítele,“ uvádí Nemocnice Jičín v popisu videa.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…