Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Surfujte bez omezení. V Praze je signálem pokrytá už většina stanic metra

Najít navazující spoj už bude hračka i v podzemí. Zdroj fotografie: DPP

Vyhledávání navazujících spojů nebo odesílání zpráv přes Messenger už v pražském metru funguje na mnoha místech. Na konci minulého roku bylo LTE a 5G sítí pokryto 39 stanic. Do začátku roku 2022 plánuje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokrýt signálem celé metro.

Pražské metro má celkem 61 stanic. Momentálně se tedy podařilo signálem pokrýt asi dvě třetiny zastávek. Nejnovějšími přírůstky se staly stanice Náměstí Míru, Hůrka a Lužiny. „Na instalacích se v přepravní výluce podílí až 70 techniků. Na výstavbu LTE sítě v jedné stanici je potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabere přibližně dva měsíce,“ uvedl dopravní podnik na svém webu.

Schéma pokrytí mobilního signálu v metru. Zdroj fotografie: DPP

Signálem jsou nyní pokryty zejména stanice nacházející se v širším centru města. V pilotní fázi byla v roce 2018 síť zavedena v úseku Muzeum – I. P. Pavlova. Technici pracují v noci v rámci nočních dopravních výluk, které trvají přibližně tři hodiny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.