Superjídlo ušetří zaneprázdněným spoustu času nenáročnou přípravou

Zdroj fotografie: facebookový profil MANA

Z kuchyní se na dvorky linula vůně svíčkové nebo borůvkových knedlíků, dráťáky vysílaly dopolední pásmo dechovek a naše babičky svolávaly veškeré potomstvo k plnému stolu jídla. Tak nějak se před několika desítkami let obědvalo. Hektická doba však přesunula království nejlepších kuchařek na světě z domácích kuchyní do restaurací. S tímto trendem se však změnil i obsah stravy.

Příjezd do práce, ranní porada, práce, co nejrychleji se najíst, káva s kolegy, odpolední porada, práce a rychle domů. Přibližně takhle nějak vypadá denní program mnoha smrtelníků, ale většina z nich se nestihne ani pořádně najíst. Dnešní doba je holt až moc rychlá na pořádný a kvalitní oběd, nicméně díky instantním jídlům v prášku, které se dají jednoduše připravit v shakeru, je možné ušetřit drahocenný čas a kupodivu se během pár vteřin i kvalitně najíst.

Podle Štěpána Anderleho, autora zatím posledního instantního koktejlu AnaPur, je výhodou právě rychlá příprava. „Je to zdravé superjídlo hotové do minuty. Není třeba jej nijak tepelně upravovat a nevzniká žádný odpad a špinavé nádobí,“ popisuje klady svého vynálezu Anderle. Součástí jeho veganského koktejlu jsou mimo jiné mandle, oves, kopřivy nebo lukuma. Nenajdete v něm žádné konzervanty, emulgátory ani umělá dochucovadla.

Na stejném principu staví svůj byznys i výrobce nápoje MANA. Jeho výhodou je, že existuje několik variant, které se dají obohatit o čerstvé ovoce, čímž se výrazně zlepší jeho chuť. Za půl minuty tak máte výživný koktejl. O něco delší přípravu mají jídla od táborské firmy LeGracie. K vaření stačí pouze pytlík se směsí, voda, špetka soli a trocha olivového oleje nebo másla. Podle výživové poradkyně Petry Smolíkové jsou tyto superpotraviny skvělou náhradou. „Osobně jsem z nich velmi nadšená, nutričně dokážou nahradit skutečné jídlo a navíc posilují imunitu,“ vysvětluje Smolíková. Každému musí být jasné, že ovocné knedlíky lze nějakým shakem nebo instantním jídlem jen těžko nahradit, ale ti, kdo trpí chronickým nedostatkem času, superjídla určitě ocení.

Zdroj: ihned.cz

Autor článku