Šumava a Bavorský les budou mít nové naučné stezky

Zdroj fotografie: wikimedia.org/ Jiří Strašek

V šumavském pomezí mezi Českem a Německem vzniknou v horizontu příštích tří let nové turistické stezky. Kromě nich se plánuje vytvoření nového česko-německého webového portálu a rekonstrukce památkově chráněné hrobky. Projekty budou financovány ze společného dotačního titulu EU pro ČR a Bavorsko částkou milion eur.

Fungující spolupráce dvou sousedních regionů si klade za cíl propojit Bavorský les a Šumavu v jeden turistický celek. Dotace na nové projekty by měly pokrýt zhruba 85 procent veškerých nákladů. Důležitou součástí je vznik obsáhlého webového portálu, který nabídne informace o turistických trasách a poskytne poučné informace. „Budeme se snažit o komplexní web bez reklam a komerce,“ uvedl Jaroslav Tachovský z Mikroregionu Šumava – západ.

Česká strana chce vytvořit několik naučných stezek o šumavských tradicích – dvě sklářské stezky, jednu dřevařskou, stezku o historické obchodní Zlaté stezce nebo trasu týkající se historie dobývání rudy v okolí Železné Rudy. Bavorská strana se bude věnovat spíše značení lyžařských běžeckých stop. Kromě tras a stezek bude rozšířeno informační centrum v Modravě, které se v rozšířené podobě přestěhuje do renovovaných prostor Spolkového domu.

Zdroj: ceskenoviny

Autor článku

Profilový obrázek