Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti vytvořili aplikaci, která pomáhá lidem s prezentováním

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: itunes.apple.com

Podlamování kolen. Zrychlený dech. Sucho v ústech. Tentokrát to bohužel není začátek romantického blouznění, ale reálný prožitek z veřejného prezentování. Dva studenti z Drexelské univerzity proto spojili své síly a vytvořili mobilní aplikaci, která napomáhá snižovat úzkost plynoucí z prezentovaní.

Aplikaci Orai mladíci navrhli tak, aby napomohla lidem zlepšit jejich schopnosti prezentování na veřejnosti. Aplikace volně stažitelná pro Androidy a iOS nabízí konstruktivní zpětnou vazbu na jasnost, načasování, obsah i zvukovou stopu prezentace.

Díky zpětné vazbě tak uživatelé aplikace mohou najít slabá místa v prezentování a svůj veřejný výstup vylepšit. To může pomoci snížit případný pocit úzkosti. Inspirací i důvodem pro vytvoření této aplikace bylo i to, že jeden z mladíků se od malička potýkal s problémy s akcentem, který ho znervózňoval při prezentování ve třídě. A tak ho napadlo vytvořit tuto aplikaci, která vyhrála své financování v podnikatelské soutěži.

Zdroj: www.goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…