Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti vytvořili aplikaci, která pomáhá lidem s prezentováním

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: itunes.apple.com

Podlamování kolen. Zrychlený dech. Sucho v ústech. Tentokrát to bohužel není začátek romantického blouznění, ale reálný prožitek z veřejného prezentování. Dva studenti z Drexelské univerzity proto spojili své síly a vytvořili mobilní aplikaci, která napomáhá snižovat úzkost plynoucí z prezentovaní.

Aplikaci Orai mladíci navrhli tak, aby napomohla lidem zlepšit jejich schopnosti prezentování na veřejnosti. Aplikace volně stažitelná pro Androidy a iOS nabízí konstruktivní zpětnou vazbu na jasnost, načasování, obsah i zvukovou stopu prezentace.

Díky zpětné vazbě tak uživatelé aplikace mohou najít slabá místa v prezentování a svůj veřejný výstup vylepšit. To může pomoci snížit případný pocit úzkosti. Inspirací i důvodem pro vytvoření této aplikace bylo i to, že jeden z mladíků se od malička potýkal s problémy s akcentem, který ho znervózňoval při prezentování ve třídě. A tak ho napadlo vytvořit tuto aplikaci, která vyhrála své financování v podnikatelské soutěži.

Zdroj: www.goodnewsnetwork.org

Související články

Inspirace

Neslyšící model inspiruje a šíří osvětu o svém handicapu

Byznys

Ve Švédsku funguje šestihodinová pracovní doba, lidé jsou šťastnější

Byznys

Firma testovala čtyřdenní pracovní týden, výsledky jsou pozitivní

Společnost

Google v Indii předpovídá záplavy a varuje místní

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.