Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru a rozdávat dobro. Ilustrační foto: Pixabay

Přijďte se podívat a pomoci osobně 8. prosince před budovu Q MENDELU nebo se zapojte do online aukce, která bude probíhat od 28. listopadu do 4. prosince na webu Mendelovy univerzity.

Již v roce 2014 se rozhodli studenti a vyučující předmětu manažerské dovednosti na Mendelově univerzitě v Brně propojit získávání důležitých manažerských schopností s pomocí druhým. Vznikl projekt Dobrotrh a probíhá každý rok před Vánoci. Výtěžek z této akce putuje neziskovým organizacím, které studenti každý rok pečlivě vybírají. Celá akce je pořádána v rámci aktivit Centra společenské odpovědnosti a udržitelnosti MENDELU.

Fotografie z proběhlých akcí. Foto: MENDELU

Tento rok výtěžek poputuje organizaci DEBRA pomáhající lidem trpícím tzv. nemocí motýlích křídel, konkrétně i malému Adámkovi, organizaci Společnou cestou s námi z.ú. na vybudování domova pro osoby se zdravotním postižením a Oliverkovi, který žije s těžší formou hypotonie a diastáze na bříšku, na fyzioterapie a návštěvy odborníků.

Nasát vánoční atmosféru, nakoupit drobnosti pro své blízké, poslechnout si příjemnou hudbu, a hlavně rozdávat radost a dobro můžete osobně, pokud jste z Brna a okolí, ve čtvrtek 8. prosince mezi 10:00 a 17:00 před budovou Q, Zemědělská 1, Brno. Nebo se připojte online během aukce od 28. listopadu do 4. prosince, která bude otevřena na webu MENDELU a ve facebookové události.

Autorský článek Barbary Tesařové s využitím informací z dobrotrh.mendelu.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…