Student vymyslel jak pomoct rodičům s praním dětských plenek

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Třikrát týdně vyzvednout box plný špinavých látkových plenek a stejně často doručit maminkám a tatínkům plenky čisté. Tuto službu by měl rodinám z Prahy od ledna příštího roku nabídnout Plenkový servis.

„Jen v České republice skončí na skládkách přes 1,2 milionu plen denně. To byl hlavní impulz pro založení Plenkového servisu,“ říká autor projektu Petr Bouchal. Po celém světě pak dosahuje množství vyhozených plenek několik miliard. Látkové plenky jsou obecně považovány za ekologičtější a také pro děti zdravější, většina rodičů si však jejich používání rozmyslí při představě ne příliš voňavé práce s jejich praním.

„Cílem plenkového servisu je umožnit rodičům využívat výhod látkových plen stejně pohodlně, jak jsou zvyklí u těch jednorázových. Námi dodávané pleny mohou rodiče dětem obléci a ty použité zahodit do speciálního boxu, který nepáchne a neprotéká. Box pak jenom třikrát týdně dají před dveře a my si jej odvezeme,“ popisuje službu Bouchal. Za službu by měly rodiče zaplatit 750 korun týdně.

Bouchal, který je studentem brněnského VUT, se plenkami zabýval již v minulosti. Přišel s nápadem jak z použitých jednorázových plen vyrábět léky. Plenkový servis je možné podpořit na crowdfundingovém serveru Hit Hit.

Autor článku