Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Student VUT v Brně vymyslel mobilní aplikaci, která zdarma doučí děti matematiku

Zdroj fotografií: Mathman

Superhrdina Mathman vznikl jakou součást diplomové práce studenta VUT v Brně Jana Malouška. Dnes je z tohoto hrdiny matematický přeborník, který se snaží doučit matematiku. Primárně se zaměřuje na děti druhého stupně a středoškolské studenty, vyhrají si s ním ale i dospělí. To vše nenásilnou, interaktivní a zábavnou formou. Letos v létě zaujala aplikace porotu start-upové soutěže T-Mobile Rozjezdy, která jí udělila v rámci Jihomoravského kraje třetí místo.

Autor aplikace Jan Maloušek.

Každý z nabízených matematických kurzů se skládá ze tří sekcí. Sekce Nauč seznámí uživatele s teorií, během níž průběžně odpovídají na otázky. Sekce Procvič umožňuje na příkladech rozdělených podle náročnosti upevnit si získané znalosti. Poslední sekce Bojuj je pak nabitá adrenalinem, přičemž je během boje potřeba porazit dané matematické monstrum.

Ukázka aplikace v sekci Procvič.

Pokud by se vám podařilo úspěšně projít všemi cca 2400 příklady a 130 teoriemi zahrnujícími zlomky, rovnice i komplexní čísla, můžete se vrhnout do nových okruhů, které autor aplikace pravidelně přidává. Před několika dny například přibyly slovní úlohy o pohybu.

Aplikace Mathman pomáhá hravou formou proniknout do tajů matematiky.

Výbornou zprávou je, že si aplikaci Mathman můžete stáhnout zdarma v Google Play. Neplatí se ani za její používání. A pokud se za malý poplatek rozhodnete vrhnout rovnou do prémiové verze, čeká na vás – kromě obsahu bez reklam – také možnost vytvořit si vlastní testy. Tipy k vylepšení stejně jako případné stížnosti k aplikaci pak můžete sdělit přímo autorovi na FB profilu Mathmana.

Související články

Zaručeně zlepší den

Víme, jak levně zaparkovat na letišti ve Vídni

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Pracovat jen v pracovní době? Austrálie zavádí právo na odpojení

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…