Středočeský a Plzeňský kraj propojí brdskými cyklotrasami Prahu s Plzní

Zdroj fotografie: pixabay.com

Není to tak dávno, co se Brdy otevřely turistům, zejména těm na kolech. Nyní je v plánu vybudování dalších cyklotras, tentokrát spojujících Prahu s Plzní. První stezky by měly být připravené již na příští sezonu. K plánům se ale ještě musejí vyjádřit ochranáři, armáda a Vojenské lesy.

Podle náměstka středočeské hejtmanky pro cestovní ruch Víta Rakušana se jedná o zajímavý plán, který přesahuje toto volební období. ,,Pokud by se nám povedlo cyklotrasou spojit Brdy samotné s brdskými hřebeny, tak by bylo prakticky možné v Praze sednout na kolo a dojet po trasách až do Plzně,“ uvedl Rakušan. Na rozvoj turismu v Brdech a výstavbu cyklotras by měl dohlížet nový spolek založený Středočeským krajem.

Největší výzvou byla koordinace výstavby tras obou krajů tak, aby trasy na sebe logicky navazovaly. „V rámci této organizace, jejíž součástí by v ideálním případě byl Středočeský i Plzeňský kraj, by se odvíjely lokální destinační aktivity. Nesnažíme se nijak popírat nebo zašlapávat aktivity ekologického centra Orlov nebo města Příbrami. Rádi bychom projekt koordinovali tak, aby nevznikly dva projekty na cyklotrasy,“ dodal Rakušan. Nově vytvořený spolek by měl sbírat podněty zespoda a vytvořit koncepci pro rozvoj Brdské oblasti.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek