Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

„Srdcerváčky“ pomáhají najít zaměstnání lidem s postižením

Na snímku Barbora Ambrůzová, Srdcerváčka. Zdroj: srdcervaci.cz

Projekt Srdcerváči pomáhá najít práci lidem se zdravotním postižením. Podpořit ho může každý, kdo si na oficiálních stránkách kampaně zakoupí některý z dárkových předmětů. Výtěžek z prodeje se využije k vytvoření nových pracovních míst pro handicapované.

Srdcerváčská kampaň odstartovala včera a potrvá do 15. prosince. „Loni jsme v rámci grantového řízení rozdali téměř půl milionu korun a další činností podpořili vznik více jak 450 pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Letos bychom rádi opět posunuli tuto laťku ještě výš,“ řekla Lenka Kohoutová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který projekt organizuje.

Letošnímu ročníku propůjčilo tváře pět žen, každá z trochu jiného prostředí. „Volba padla na ženy, které vedle handicapu fyzického patří i do nějaké skupiny, kterou úřady označují jako sociálně znevýhodněnou či dokonce ohroženou,“ vysvětlila Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP. V srdcerváčském týmu tak jsou matka samoživitelka, studentka končící školu či dlouhodobě nezaměstnaná třicátnice.

Novinkou letošního projektu je jak zapojení ambasadorek, tak vytvoření internetového magazínu Zprávy a příběhy. Redakci momentálně tvoří letošní Srdcerváčky a každý den na stránky projektu napíší nový článek nebo zápis do Srdcerváčského deníku. Poslední novinkou třetího ročníku bylo i uspořádání koncertu na pražském Hlavním nádraží, v jehož průběhu se vystřídalo u piana šest špičkových českých klavíristů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.