Spoje brněnské hromadné dopravy posílí. Vzniknou i nové linky

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Brněnskou hromadnou dopravu čekají od 10. prosince výrazné změny. Několik linek bude posílených větším počtem vozů nebo většími vozy. V plánu je také nová autobusová linka spojující Bystrc a Žebětín s univerzitním kampusem. Noční autobusy by pak měly všechny končit na stejné konečné. Radní mají v úvaze také zavedení nočních autobusů do Vyškova a Znojma.

Změny nabudou platnost společně s celostátní změnou jízdních řádů. „Dopravní plán pro rok 2018 zohledňuje také připomínky městských částí, které byly z hlediska dopravního, provozního a technologického realizovatelné,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Matěj Hollan. Ve všední dny bude navýšena kapacita linky 1 a o víkendech a svátcích linky 9. Mimo špičku ráno a večer bude vyjíždět linka 3 z Rakovecké namísto z Komína. Posílen bude také trolejbusový spoj číslo 31 a expresní autobusová lina E56 z Bohunic do Králova Pole.

Dále by měla vzniknout minibusová linka spojující Bystrc a Žebětín s kampusem se zajížďkou do Troubska. Změny se budou týkat i nočních autobusů, které nově budou jezdit na stejnou konečnou. Na některých spojích linka končí o několik zastávek dříve kvůli nevyužití. V plánu je také zavedení dalších nočních spojů mimo Brno. V noci by autobusy měly zajíždět do okresních měst, kam nejezdí vlak, což je případ Znojma a Vyškova. Autobusy by do těchto měst měly vyrážet půl hodiny po půlnoci.

Zdroj: brnenskadrbna.cz

Autor článku

Profilový obrázek