Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sochy zpestřily veřejný prostor v Česku. Začal festival Sculpture Line

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Milujete sochy? Nebo jste jim nikdy nevěnovali zvláštní pozornost? Nyní máte příležitost to napravit. V Česku začal osmý ročník festivalu Sculpture Line, který do ulic přináší sochy od slavných tuzemských autorů. Informoval o tom web Sculpture Line.

V celkem desíti městech si zájemci mohou prohlédnout díla například Jaroslava Róny, Kurta Gebauera nebo Lukáše Rittsteina. „První novou instalací letošního ročníku se stal bronzový Nosorožec v brnění od Jaroslava Róny, kterého můžeme potkat na pražském Jungmannově náměstí. Socha symbolicky poukazuje na nutnost světové ochrany zvířat z africké divočiny,“ uvedly tiskové mluvčí akce Silvie Marková a Anna Vašátková. Sochy jsou nápaditě umístěny do veřejného prostoru. Cílem projektu je vnést do měst nové emoce a ukázat na první pohled nezřejmé souvislosti. Díla také komunikují s kolemjdoucími, zanechávají v nich totiž estetickou a sociální stopu, díky čemuž posouvají kvalitu života obyvatel měst a jejich návštěvníků.

Sochařský festival je nejrozsáhlejší akcí v České republice, která podporuje symbiózu sochařství a veřejného prostoru. Akce se přitom nesoustředí jen na centra a frekventovaná místa. Naopak instalace mimo hlavní tepny umožňují vytvořit nové optické dominanty a oživit i méně známé lokality. Plán rozmístění soch ve všech desíti městech i s dalšími informacemi naleznete na webu akce, která bude probíhat do konce září.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Sculpture Line a Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Zdravé stravování si pohlídají samy děti. Finský systém už testuje i jídelna v Česku

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…