Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

2 minuty radosti
Foto: Pustevny

Na Pustevnách v Beskydech každoročně vzniká takzvaný Pískoles. Nejinak je tomu i letos. Dnes, v pátek 24. června, by měli sochaři představit veřejnosti 9 soch z 90 tun speciálního písku. Informoval o tom server Ekolist.

Na Pustevnách v zimě již řadu let vznikají sochy z ledu, od roku 2020 sochaři v létě tvoří i sochy z písku. „V letošním roce bude téma výstavy opět spojené s přírodou, na Pustevnách vzniknou sochy ohrožených živočišných druhů v Česku. Nebude chybět bobří rodinka, orel skalní nebo rak říční. Výstava bude doplněna o naučnou stezku či pískohřiště pro děti,“ uvedla předsedkyně pořádajícího spolku Happy Forest Dita Korčák.

Výstava bude přístupná denně od osmi do osmnácti hodin. Akce je dobročinného charakteru. „Výtěžek z dobrovolného vstupného byl v předešlých letech věnován na pomoc beskydské přírodě. Spolupracujeme s dalšími organizacemi a spolky a Happy Forest podpořil například výsadbu lesa v rámci spolupráce s Ostravskou univerzitou a Lesy ČR. Adoptovali jsme vydru, orla skalního či puštíka v bartošovické záchranné stanici nebo také přispěli Hnutí Duha Olomouc na aktivity spojené se zachováním šelem v přírodě,“ uvedla Korčák. Jak dlouho bude výstava k vidění, je závislé na počasí. V předchozích letech písková zvířata vydržela až do prvních sněhových vloček.

Zdroj: Ekolist, Pustevny

Související články

Zaručeně zlepší den

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …