Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

2 minuty radosti
Foto: Pustevny

Na Pustevnách v Beskydech každoročně vzniká takzvaný Pískoles. Nejinak je tomu i letos. Dnes, v pátek 24. června, by měli sochaři představit veřejnosti 9 soch z 90 tun speciálního písku. Informoval o tom server Ekolist.

Na Pustevnách v zimě již řadu let vznikají sochy z ledu, od roku 2020 sochaři v létě tvoří i sochy z písku. „V letošním roce bude téma výstavy opět spojené s přírodou, na Pustevnách vzniknou sochy ohrožených živočišných druhů v Česku. Nebude chybět bobří rodinka, orel skalní nebo rak říční. Výstava bude doplněna o naučnou stezku či pískohřiště pro děti,“ uvedla předsedkyně pořádajícího spolku Happy Forest Dita Korčák.

Výstava bude přístupná denně od osmi do osmnácti hodin. Akce je dobročinného charakteru. „Výtěžek z dobrovolného vstupného byl v předešlých letech věnován na pomoc beskydské přírodě. Spolupracujeme s dalšími organizacemi a spolky a Happy Forest podpořil například výsadbu lesa v rámci spolupráce s Ostravskou univerzitou a Lesy ČR. Adoptovali jsme vydru, orla skalního či puštíka v bartošovické záchranné stanici nebo také přispěli Hnutí Duha Olomouc na aktivity spojené se zachováním šelem v přírodě,“ uvedla Korčák. Jak dlouho bude výstava k vidění, je závislé na počasí. V předchozích letech písková zvířata vydržela až do prvních sněhových vloček.

Zdroj: Ekolist, Pustevny

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Ministerstvo životního prostředí představilo pravidla pro zálohování PET lahví a plechovek, platit budou od roku 2025

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Vlčí pár v Jeseníkách. Poprvé jej tam zachytily fotopasti

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této…