Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sněmovna rozhodla o přísnějších trestech za týrání zvířat

Zdroj fotografií: Natalie Wheeler

Na lepší časy se blýská nejen ochráncům práv zvířat. Sněmovna přistoupila na senátní úpravy novely a rozhodla o přísnějších trestech za týrání zvířat a za provozování takzvaných množíren. Poslaneckou předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Za týrání bude nově místo pěti let hrozit až šest let vězení. Za chov zvířat v nevhodných podmínkách ohrožujících jejich život budou soudy moci ukládat až deset let za mřížemi. V krajních případech tak zvýšení trestních sazeb umožní soudcům bez omezení zvážit i nepodmíněný trest odnětí svobody – nebude tím pádem možné podmíněné zastavování stíhání. Doposud delikventi týrající zvířata obvykle vyvázli jen s podmínkou, což by se díky novele mohlo změnit. Díky zvýšení horní hranice trestu by policie navíc dostala možnost při odhalování týrání nasazovat odposlechy a usnadnilo by se také nařizování domovních prohlídek.

Po úvodním kole je ve sněmovně také novela týkající se množíren. Obsahuje jejich vymezení a rovnou je zakazuje. Za provoz takového zařízení, které slouží zejména k rozmnožování psů nebo koček za účelem zisku z jejich prodeje, by hrozila až půlmilionová pokuta.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.