Senioři ze sanatoria trpící Alzheimerem či demencí pečují o opuštěná koťátka

Zdroj fotografií: Facebook Pima Animal Care Center

Co mají společného senioři a koťata? Především to, že potřebují lásku. S originálním nápadem nyní přišli v Arizoně. Místní centrum pro opuštěná zvířata Pima Animal Care Center totiž navázalo spolupráci se sanatoriem Catalina Springs Memory Care. O opuštěná koťata se tak starají senioři trpící demencí i Alzheimerovou chorobou.

„Někomu se to možná může zdát na první pohled zvláštní: rezidenti, kteří sami potřebují nepřetržitou pomoc, mají za úkol starat se o malá koťata,“ říká ředitelka sanatoria Sharon Mercer. „Jsou ale dovednosti, emoce a potřeby, o které osoby s demencí či Alzheimerem nepřicházejí. Touha dávat a dostávat lásku zůstává,“ dodává Mercer.

Jako první byly do programu zařazeny dvě kočičí holčičky – Turtle a Peaches, které přišly na záchrannou stanici v říjnu. V tu dobu vážily pouze necelých 200 gramů. Po dosažení váhy asi jednoho kilogramu mají být koťata vrácena zpět do centra a po kastraci, očkování a čipování nabídnuta k adopci.

„Měli jsme devatenáct koček, krmili jsme je ve stodole, tohle je ale malé miminko a potřebuje lahev,“ vzpomíná i přes své problémy s pamětí jedna z nových kočičích pečovatelek Thelma Bradfield na své dětství na farmě, zatímco krmí jedno z koťat.

Za poslední rok Pima Animal Care Center přijalo více než 2100 koťat, z nichž některá byla jen pár dní starými sirotky a potřebovala nepřetržitou péči a krmení z lahve. Nový program by měl tak nejen pomoci zachránit jich co nejvíce, ale rovněž obohatit životy seniorů.

Autor článku

Profilový obrázek