Kdo si hraje, nezlobí. Hraní počítačových a mobilních her už není jen doménou mladší generace. Tahle zdánlivě odpočinková činnost navíc seniorům přináší mnohem víc než jen zábavu.
Počet aktivních hráčů videoher v seniorním věku podle průzkumů vzrůstá. Mnohé studie pak nasvědčují tomu, že se nejedná jen o bezúčelné krácení volných chvil – videohry totiž mohou seniorům výrazně zkvalitnit život. Kromě toho, že pomáhají udržovat mentální zdraví a kognitivní funkce mozku, mírní u některých pacientů průběh demence.
Hraní her však příznivě ovlivňuje také psychiku seniorů a jejich sociální život. Snáze tak navazují kontakt se svými vrstevníky, alespoň online, což zmírňuje pocit osamělosti, který starší lidi často trápí.
Mezi seniory jsou nejoblíbenější jednoduché logické, takzvané hyper casual hry, které nevyžadují speciální vybavení – stačí k nim chytrý telefon, tablet nebo počítač. „Často jsou to deskové hry předělané do digitálního prostředí nebo hry s naprosto jednoduchou fundamentální myšlenkou a minimální náročností na uživatelskou schopnost ovládat rozhraní. Nejznámější hyper casual hry jsou například Candy Crush, Tetris, Angry Birds a podobné. Populární pro starší komunitu jsou především logické hyper casual hry, kvízy, sudoku, puzzle a podobně,“ shrnul pro Feedit.cz herní influencer Petr Jirák.
Zdroj: Feedit
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…