Senioři mají díky nápadu dvou studentů nové posilovny

Zdroj fotografie: seniorpark.goas.cz

Jsou to už dva roky, co pár studentů obchodní akademie Václav Hlaváč a Karel Hornyicki dostal nápad vytvořit projekt venkovní posilovny pro seniory. S vybudováním fitness parku pomohlo mladým žákům střední školy domovské město Stříbro a nyní se zajímají o podobné posilovny i další obce.

Zpočátku se jejich vrstevníci k nápadu stavěli skepticky až posměšně, což oba studenty od projektu neodradilo. Návrh relaxačního aktivně zábavního parku vznikl díky školní soutěži Navrhni projekt. „Po vítězství jsme chtěli zjistit, zda je možné nápad nějakým způsobem realizovat. Nakonec nám pomohl stříbrský starosta, který náš nápad proměnil v realitu,“ vysvětlil okolnosti vzniku posilovny pro seniory Hlaváč.

Nápad se zalíbil i radnicím jiných obcí, které by po vzoru Stříbra rády podobné parky v blízkosti domovů pro seniory postavily. „Už nás kontaktovala starostka nedalekých Kladrub. Vytvořili jsme pro radnici návrh projektu na základě požadavků a přání samotných seniorů,“ popisuje zájem Hornyicki. Kladrubská posilovna by měla být postavena na jaře a další obce, které mají o projekt zájem, již nyní shánějí na výstavbu peníze.

Zdroj: hatefree.cz

Autor článku