Projekt o plísních a houbách získal první místo v soutěži Věda očima mladých

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Projekt mykologické analýzy ovzduší vyhrál první místo v soutěži Věda očima mladých. Vítězství studentské ceny si získaly sestry Michaela a Kateřina Neubergerovy z Gymnázia Jana Nerudy v Praze. Cílem projektu bylo ukázat pomocí instruktážního videa, jak mohou lidé doma analyzovat výskyt částic hub a plísní.

Studentské klání bylo zaštítěno organizací AISIS, jejíž soutěžní program Věda má budoucnost má za cíl popularizovat vědu u školáků na základních a středních školách. Vítězný projekt chce přispět k ochraně zdraví lidí. „Plísně mohou mít různá zdravotní rizika pro člověka, proto je nutné sledovat jejich koncentraci,“ uvedla pro ČTK a Český rozhlas Michaela Neubergerová.

Kromě sester Neubergerových porota ocenila i další soutěžící. Na druhém místě skončili studenti Střední průmyslové školy Ostrov za projekt o měření úrovně radiace detektorem v domácnostech. Třetí cenu si odnesly dívky z Masarykovy střední školy chemické v Praze díky vzdělávacímu projektu pro mladé ekology. Program Věda má budoucnost funguje už pátým rokem a v Česku se do něj zapojilo více než 1500 žáků a téměř 150 učitelů.

Video vítězné dvojice můžete zhlédnout zde.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Autor článku

Profilový obrázek