Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt #jsemlaskavec probouzí laskavost v dětech po celé republice. Letos už popáté

2 minuty radosti
Foto: se svolením Nadace Karla Janečka

Posbírat odpadky v okolí domova, nakoupit seniorovi nebo darovat nepotřebné oblečení. Laskavost může mít mnoho podob. Díky pátému ročníku happeningu #jsemlaskavec si mohou děti z celé republiky na vlastní kůži vyzkoušet, jak skvělý pocit v nás vykonání dobrého skutku zanechá. Do akce, která vyvrcholí v sobotu 13. listopadu Světovým dnem laskavosti, se mohou hlásit týmy ze školek, škol či dětských domovů.

Je vědecky dokázané, že laskavost lze jako lidskou vlastnost rozvíjet a kultivovat. Happening #jsemlaskavec, který organizuje Nadace Karla Janečka, proto cílí na ty nejmenší z nás. Přihlásit se tak mohou týmy dětí od 3 do 18 let ze školek, základních i středních škol, dětských domovů, zájmových kroužků a dalších vzdělávacích institucí. Registrace startuje 30. srpna na stránkách www.laskavost.cz, prvních 21 přihlášených týmů se může dokonce těšit na odměnu.

Laskavost může mít celou řadu podob. Foto: se svolením Nadace Karla Janečka

A jak celý projekt vlastně funguje? Registrované týmy si vyberou dobrý skutek, který vykonají v laskavém týdnu. Ten vrcholí 13. listopadu, kdy slavíme Světový den laskavosti. Příklady dobrých skutků najdou zájemci na stránkách nadace, fantazii ve vymýšlení ušlechtilých počinů se ale meze nekladou. Potom už se stačí jen natočit či vyfotit při jeho realizaci a výsledek poslat na nadační e-mail laskavec@nadacekarlajanecka.cz do 15. listopadu. Tři náhodně vylosované týmy se mohou těšit na zajímavé odměny.

Obdivuji nasazení všech pedagogů, vychovatelů a ostatních, kteří podporují a motivují děti a dokážou je nadchnout pro dobrou věc. Máme velkou radost, že děti baví dělat laskavosti a mají chuť v pomoci druhým pokračovat – protože si na vlastní kůži vyzkouší, jak je pocit z pomoci druhým může obohatit a pohladit na duši,“ uzavírá Barbora Růžičková, vedoucí oblasti laskavosti Nadace Karla Janečka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…