Projekt družstevního bydlení v Brně pomůže mladým lidem dosáhnout na vlastní byty

Zdroj fotografie: commons.wikimedia,org

Brněnští radní minulý týden na svém zasedání prosadili koncept projektu družstevního bydlení. Cílem je zajistit pomoc mladým lidem, kteří mají problém dosáhnout na hypotéku, i když by byli schopni závazek splácet. Podle náměstka primátora Petra Hladíka spočívá projekt ve stavbě bytů na pozemcích města a vzniku družstva.

Projektu se mohou zúčastnit lidé s vkladem od 400 tisíc do 700 tisíc korun. Podle Hladíka si hypotéku vezme celé družstvo a jakmile ji splatí, město z družstva vystoupí a byty budou převedeny na lidi. Projekt se bude týkat občanů Evropské unie od 18 do 36 let, kteří nevlastní nemovitost pro bydlení a společný příjem jejich domácnosti se pohybuje od 35 do 50 tisíc korun.

Podmínkou je také potvrzení o bezdlužnosti vůči úřadům a pojišťovnám. „Smyslem bytového družstevnictví je zajistit dostupné bydlení. Chceme pomoci mladým rodinám, které si nemohou dovolit hypotéku. Pomocí družstva tak mohou dosáhnout na vlastní bydlení,“ uvedl Hladík. Plánované lokality pro výstavbu bytů se nacházejí Na Kaménkách, v Novém Lískovci na Kamenném vrchu nebo ve Starém Lískovci na Západní bráně. Brno v současnosti vlastní přibližně 30 tisíc bytů, což je necelých 15 procent z jejich celkového počtu ve městě.

Zdroj: brnenskadrbna.cz

Autor článku

Profilový obrázek