Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přenosná umyvadla pomáhají v USA dodržovat hygienu i lidem bez domova

Zdroj fotografií: Love Beyond Walls

Důkladná hygiena – konkrétně správné mytí rukou – je jedním ze základních opatření proti nákaze koronavirem. To může být však problémem pro ty jedince, kteří nemají přístup k čisté vodě, natož pak k mýdlu nebo dezinfekčním prostředkům. Ani na tyto osoby se ale nezapomnělo.

Terence Lester strávil sám část svého života na ulici. I proto později založil organizaci Love Beyond Walls, která lidem bez domova pomáhá. „Všude teď čteme o tom, že si musíme mýt ruce. Co to ale znamená pro lidi bez domova? Co když nemáte přístup k vodě, do restaurace vás nepustí a lidé vás přehlížejí? Pak jste náchylnější k případné nákaze COVID-19,“ uvědomoval si. Přemýšlel proto, jak situaci vyřešit, a přišel s nápadem přenosných venkovních umyvadel. Ta dokázal s dalšími dobrovolníky a díky finanční podpoře veřejnosti nechat rychle vyrobit i nainstalovat do ulic Atlanty ve Spojených státech.

Původním plánem byla dvacítka takových stanic. Nápad ale zaujal natolik, že už je jich v ulicích a městských parcích o deset víc. „Lidé si okamžitě začali mýt ruce a vyjadřovat vděčnost za příležitost, kterou jsme jim dali,“ uvádí Lester. A stanovil si zároveň nový cíl – sto umyvadel po celém městě a další distribuované napříč celou zemí všude tam, kde budou mít zájem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Duha může být k vidění i v noci. A je to krásná podívaná

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Svého dárce kostní dřeně nenajde každý čtvrtý vážně nemocný, říká zakladatelka Náboru hrdinů Martina Chmelová

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…