Pražské metro bude mít svou vlastní wi-fi síť

Zdroj fotografie: pixabay.com

Pražské metro bylo donedávna jedno z posledních veřejných míst, kde se nedalo připojit k wi-fi síti. Nyní se však možnosti připojení k síti razantně mění. Dopravní podnik po ročních přípravách hodlá na přelomu září a října spustit zkušební provoz vlastní wi-fi sítě v nejvíce vytížených stanicích.

Jedná se o pilotní projekt týkající se zastávek Hlavní nádraží, Pražského povstání, Náměstí republiky, Smíchovské nádraží, Florenc B a Florenc C. Podobný projekt vyzkoušela i firma JCDecaux na sedmadvaceti tramvajových zastávkách. Do konce roku by se však ráda pokusila o rozšíření sítě až na tři stovky zastávek.

Možnost připojení k wi-fi síti však nese i svá úskalí. Podle Čecha pracujícího ve Velké Británii Rudolfa Palduse se často stává, že připojení lidé jen zřídkakdy odtrhnou oči od svých mobilních zařízení. „Stal se tu z toho národní sport. Ještě že není pokrytí i ve vagonech. Povětšinou lidé vyndavají telefony a tablety na zastávkách, kde je signál,“ kroutí Paldus hlavou nad touto závislostí. Ani psychologové se k rozšiřování wi-fi sítí nestaví pozitivně. „Lidé se stále více odtrhují od okolního světa, padají do autistického stavu a ztrácejí pozornost při chůzi,“ uvedl psycholog Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl. Výhodou však může být možnost najít si například další spoj.

Zdroj: metro.cz

Autor článku

Profilový obrázek