Pražské Košíře bude brzy zdobit unikátní dům se stromy na střeše

Zdroj fotografie: web T.E Premium Development

V pražských Košířích vyrůstá nový bytový dům se jménem Sakura. Ne náhodou se jmenuje po japonské dřevině, tento růžově kvetoucí strom totiž bude zdobit jeho střechu. Kromě toho bude bujná vegetace na terasách a balkonech bytů a zeleň najdeme i na fasádách.

Cílem stavitelů je především dostat do urbanistické architektury co nejvíce přírody a zeleně. „Každý člověk, který si u nás kupuje byt, si zároveň kupuje i zahradu,“ uvedl Martin Hubinger, partner společnosti T.E Development Group, která budou staví. V České republice bychom zatím mnoho takových domů nenašli a pokud ano, stromy na střeše by byly opravdovou výjimkou. A právě volba velmi žádaných japonských sakur dodává budoucí stavbě punc originality.

Stavitelská firma má se zeleným bydlením spoustu zkušeností. A nejenom ve smyslu zelené jako barvy. „Zelenost ve smyslu energetickém je vedlejší produkt toho, co považujeme za důležtější, což je požitek,“ dodal Hubinger. V případě košířského bytového domu se jedná především o kvalitní zateplení, které nájemníkům ušetří peníze za vytápění. Zelená střecha s exotickými stromy bude mít v létě pro změnu chladicí efekt a budova se nebude tolik přehřívat.

Zdroj: ihned.cz

Autor článku

Profilový obrázek