Pražská zoo chystá pro návštěvníky nové pavilony

Pražská zoologická zahrada se každým rokem rozrůstá a letos tomu nebude jinak. Radní schválili investici do nových projektů zahrady v hodnotě více než osmasedmdesát milionů korun. V zoo plánují nový pavilon pro gorily a exotické ptactvo a také obnovu restaurace.

Zoo zahájila před pár dny hlavní sezonu. Přestože nabízí mnoho novinek včetně hrošice a slonice, práce na nových projektech pro návštěvníky pokračují dál. Letošním cílem je nový Rákosův pavilon, který nahradí dosavadní expozici papoušků.

Součástí projektu jsou dvě venkovní voliéry a řada vnitřních expozic, které návštěvníky zavedou za vzácnými a ojediněle chovanými ptáky Nového Zélandu, Nové Guineje, Filipín a Střední i Jižní Ameriky.

Náklady na Rákosův pavilon, včetně důležitého zabezpečení svahu nad ním, se vyšplhají na téměř pětatřicet milionů korun. Dalších třináct milionů bude stát obnova restaurace Gaston, kterou před dvěma lety vážně poškodila povodeň.

Dvanáct milionů pak bude stát projekt nového pavilon goril, kterého celková cena dosahuje až sto dvacet jedna milionů korun. Původní pavilon byl opakovaně poničen povodněmi. Nový pavilon má místo v horní části areálu, v konci výběhu žiraf. Tam také vznikne nový vchod zoo ze směru od Podhoří. Stavba je plánovaná na léta 2016 a 2017.

Autor článku

Profilový obrázek