Pražané mají novou bezbariérovou mapu. Pomáhat má především handicapovaným

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Handicapovaní lidé, senioři nebo i rodiče s kočárky v Praze mají důvod k radosti. Magistrát pro ně spustil na svém webu mapu bezbariérovosti s přístupností veřejných míst a budov v městském centru. Do nového projektu se zapojilo 24 z 57 městských částí Prahy.

Mapa obsahuje zvýrazněná veřejná místa a objekty obohacené o popisek, který nabízí lidem přesný popis místa. Dozvědět se mohou, zda je místo bezbariérově přístupné, nebo má výtah, plošinu či upravené toalety. „Ikony na mapě jsou barevně odlišené od zelených, tedy bezbariérových, přes oranžové – částečně bariérové, až po červené, ty jsou pak pro handicapované těžko přístupné,“ vysvětlila za vozíčkáře Kateřina Novotná.

Situace ale stále není úplně růžová. „Bohužel těch zelených ikon je na mapě stále nejméně,“ doplnila Novotná. Problémem jsou zejména památkové rezervace, kde je kvůli ochraně památek složité budovat bezbariérové přístupy. Náklady na sestavení mapy jsou okolo 500 tisíc korun a každá radnice v městských částech může na zmapování lokalit dostat od magistrátu až 50 tisíc korun.

Zdroj: prazsky.denik.cz

Autor článku