Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Počet černých pasažérů v Praze klesá, i díky pokutě za půlku

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Vojtěch Kolář, praha.eu

Množství pasažérů cestujících po Praze načerno se meziročně snížilo. Svůj podíl má na tom i kampaň, která motivuje k cestování s platnou jízdenkou a také nabízí možnost snížit případnou pokutu na poloviční cenu, pokud si pasažér zároveň zakoupí roční kupón.

Tzv. pokuta za půlku fungovala v testovacím provozu od 23. října 2017. Možnost snížit pokutu až na 400 korun využilo 5378 černých pasažérů, z nichž se tím stali roční předplatitelé pražské dopravy. Radní kampaň hodnotí jako mimořádně úspěšnou a nyní v lednu ji prodloužili na dobu neurčitou.

Počet černých pasažérů se v Praze i nadále snižuje. Meziročně klesl o 14,4 procenta. „V roce 2018 bylo v rámci Pražské integrované dopravy odhaleno revizory bez platné jízdenky jen 232 852 černých pasažérů, o rok dříve jich bylo 272 010. Aktivita revizorů přitom nijak nepolevuje, je vidět, že zlevnění ročního kuponu i kampaň Nejedeš načerno? mají své výsledky,“ řekl za pražský dopravní podnik Pavel Kurka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Byla vytvořena dosud nejdetailnější mapa centra paměti mozku

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …