Plzeňská zoo slaví narození mláděte nosorožce indického

Zdroj fotografie: Zoo Plzeň/Klára Stuchlová

V plzeňské zoologické zahradě mají velký důvod k radosti. Narodila se jim totiž samička vzácného nosorožce indického, který je v přírodě ohrožený. Mládě váží přibližně 47 kilogramů a společně se svými rodiči jsou jediní svého druhu v Česku.

Mládě nosorožce indického, narozené před více než týdnem, bylo dlouho očekávaným přírůstkem plzeňské zahrady. ,,Samička má asi 47 kilogramů, matka Manjula ji čekala 485 dní, což bylo o šest dní déle než v případě prvního porodu,” uvedl mluvčí zoologické zahrady Martin Votruba. První mládě porodila Manjula před třemi lety a byla to také holčička – Maruška. Ta vážila čerstvě po porodu o osm kilo více než novorozené mládě.

,,Druhý Manjulin porod proběhl rychle a absolutně bez komplikací,” dodal Votruba. Jak se malá samička bude jmenovat není zatím jisté. Nosorožec indický je největší asijský druh nosorožce a ve volné přírodě je možné jej najít pouze na území severovýchodní Indie, Nepálu a Bhútánu v počtu zhruba 2500 jedinců. V evropských zahradách jich najdeme více než šedesát.

Zdroj: idnes.cz

Autor článku