Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otec samoživitel založil web, který pomáhá. Spojuje firmy a nezaměstnané

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Sám se musí v koronavirové krizi otáčet. Přesto se ale sedmadvacetiletý Robert Kudrna rozhodl pomáhat ostatním. Ve volném čase tak připravil web, který pomáhá propojit firmy hledající řidiče a uchazeče o zaměstnání. To vše zcela bezplatně.

Web projektu. Zdroj fotografie: hledame-ridice.cz

Opatření spojená s koronavirem donutila řadu firem přistoupit k rozvozu svého zboží. Ne všechny podniky jsou na to ale personálně vybaveny. Na to se Robert Kudrna rozhodl reagovat stránkou hledame-ridice.cz. „Můj projekt má za úkol pomoci jak firmám a živnostníkům, tak lidem, kteří jsou momentálně bez příjmů, nebo si chtějí přilepšit brigádou,“ vysvětluje Kudrna.

Robert Kudrna. Zdroj fotografie: archiv Roberta Kudrny

Poptávky i nabídky mohou zájemci na web vkládat zcela bezplatně. „Zapojit se mohou restaurace a podniky, které nemají lidi na rozvoz zboží, ale třeba i záchranné složky. Budu rád, když alespoň trochu pomohu firmám udržet se v provozu,“ dodává otec samoživitel, který se o správu stránky stará ve volném čase.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…