Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ostrava uspěla v rámci Evropy jako investorsky atraktivní město

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podnikatelská přívětivost, ekonomický potenciál či kvalita života. To jsou jedny ze stěžejních faktorů pro sestavení žebříčku investorsky atraktivních měst časopisem fDi Magazine. Mezi úspěšnými letos figuruje i Ostrava.

„Město Ostrava se rozvíjí pozitivním směrem, což dosvědčují výsledky průzkumu. Jeho potenciálu už využila řada českých i zahraničních firem a stále zůstává atraktivním cílem pro investory,“ uvedl primátor města Tomáš Macura. Ostrava soutěžila v kategorii středně velkých měst od 200 do 750 tisíc obyvatel. V rámci Evropy obsadila devátou příčku.

Úspěšným umístěním v žebříčku je Ostrava potvrzena jako jedno z nejatraktivnějších měst Evropy z hlediska směřování zahraničních investic. V nejlepší desítce se v téže anketě objevila už před rokem. „Investoři hodnotí pozitivně především strategickou geografickou polohu a dobrou dostupnost města, širokou síť dodavatelských firem či kvalifikovanou pracovní sílu,“ řekl Macura.

Britský časopis fDi Magazine zkoumal pro potřeby ankety European Cities and Regions of the Future 2016/2017 bezmála 500 evropských měst a regionů. Nezávislí hodnotitelé brali v potaz ekonomický potenciál, podnikatelskou přívětivost, lidské zdroje, infrastrukturu, efektivitu nákladů či strategii na podpory zahraničních investic.

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.