Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ostrava uspěla v rámci Evropy jako investorsky atraktivní město

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podnikatelská přívětivost, ekonomický potenciál či kvalita života. To jsou jedny ze stěžejních faktorů pro sestavení žebříčku investorsky atraktivních měst časopisem fDi Magazine. Mezi úspěšnými letos figuruje i Ostrava.

„Město Ostrava se rozvíjí pozitivním směrem, což dosvědčují výsledky průzkumu. Jeho potenciálu už využila řada českých i zahraničních firem a stále zůstává atraktivním cílem pro investory,“ uvedl primátor města Tomáš Macura. Ostrava soutěžila v kategorii středně velkých měst od 200 do 750 tisíc obyvatel. V rámci Evropy obsadila devátou příčku.

Úspěšným umístěním v žebříčku je Ostrava potvrzena jako jedno z nejatraktivnějších měst Evropy z hlediska směřování zahraničních investic. V nejlepší desítce se v téže anketě objevila už před rokem. „Investoři hodnotí pozitivně především strategickou geografickou polohu a dobrou dostupnost města, širokou síť dodavatelských firem či kvalifikovanou pracovní sílu,“ řekl Macura.

Britský časopis fDi Magazine zkoumal pro potřeby ankety European Cities and Regions of the Future 2016/2017 bezmála 500 evropských měst a regionů. Nezávislí hodnotitelé brali v potaz ekonomický potenciál, podnikatelskou přívětivost, lidské zdroje, infrastrukturu, efektivitu nákladů či strategii na podpory zahraničních investic.

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.