Ostrava chce změnit tvář i díky spolupráci s univerzitami

Zdroj fotografie: Město Ostrava

Dvě veřejné školy v Ostravě – Ostravská univerzita a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠT-TUO) potvrdily s městem memorandum o spolupráci. Podpisem rektorů univerzit a primátora města Ostravy se všechny strany zavázaly k pokračování mnohaleté spolupráce, která je zásadní pro rozvoj univerzit i města.

Město by v budoucnu rádo začlenilo obě univerzity do svého strategického plánu. „Vzdělanost má potenciál pomoci změnit tvář regionu. Považuji proto strategické partnerství s univerzitami za klíčové,“ uvedl Macura. Nejvíce peněz by měla stát nová budova fakulty umění Ostravské univerzity společně s ateliéry a koncertní síní. Cena stavby by se měla vyšplhat až k jedné miliardě. „Bohužel se bez dotací z Unie neobejdeme, ale nedávno jsme se o tom bavili s primátorem. Snad nějaké peníze získáme,“ doufá rektor Ostravské univerzity Jan Lata.

Kromě nové budovy fakulty umění by se Ostravská univerzita ráda podílela na vzniku Centra zdravého pohybu na Černé louce nebo v oblasti Nové Karoliny. Sportoviště by mělo stát okolo půl miliardy korun. Rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák navíc přišel se společným projektem města a univerzity s názvem Řemeslný inkubátor, jenž by měl být na jaře otevřen. Ten by veřejnosti mohl nabídnout profesionálně vybavené dílny.

Zdroj: idnes.cz

Autor článku

Profilový obrázek