Odstartoval jedenáctý ročník soutěže o nejlepší ženský vědecký projekt

Zdroj fotografií: prozenyvevede.cz; Dollarphotoclub

Už jedenáctý ročník soutěže pro mladé české vědkyně pořádají společnosti L’Oréal a Světová organizace UNESCO. Obě společnosti podporují badatelské týmy po celém světě 18 let a i letos nabízí českým vědeckým nadějím do 45 let možnost rozvoje i díky odměně 250 tisíc korun. Zájemkyně se můžou se svými projekty přihlásit do konce ledna příštího roku.

pro-zeny-ve-vedeProjekt L’Oréal-UNESCO s názvem „Pro ženy ve vědě“ je vypsán mladým badatelkám ve dvou věkových kategoriích – do 35 let včetně a od 36 do 45 let včetně. Podmínkou je kromě věku i dosažení doktorského titulu. „Doufáme, že náš projekt bude motivací pro mladé dívky, které vědeckou kariéru zvažují a jejichž nadání naše země potřebuje,“ uvedl generální ředitel L’Oreál Česká republika Tomáš Hruška.

Obě pořádající společnosti se již delší dobu snaží zasadit o vyšší počet žen ve vědecké sféře a už jen jedenáctý ročník jejich soutěže dokazuje úspěch celého projektu. I díky němu se Česká republika připojila ke globálnímu manifestu bojujícímu proti malému podílu žen na vědeckém poli. Nezbývá než doufat, že třeba i díky této soutěži objeví Česko svou Marie Curie-Skłodowskou nebo Jane Goodallovou.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Profilový obrázek