Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Obnova brazilského pralesa může začít

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Džungle je významným ekosystémem, který pomáhá udržet stabilitu planety. Nejen pro ekology a osoby zasazující se o ochranu životního prostředí je proto její ničení velmi bolestným tématem. Švýcarská společnost Tetra Pak nehodlá sedět s rukama v klíně a přihlížet tomu, co se děje. Začíná se proto v obnově pralesa angažovat.

Organizace Tetra Pak se zaobírá výrobou předmětů z recyklovaných materiálů. Může se tedy stát, že používáte nádobu, která byla dříve kelímkem na jogurt. Společnost nyní rozšiřuje pole svých aktivit tím, že spouští iniciativu The Araucaria Conservation Programme. Jedná se o projekt obnovy v ohroženém brazilském Atlantickém pralese. Ve spolupráci s brazilskou nevládní organizací Apremavi plánuje společnost během deseti let obnovit nejméně sedm tisíc hektarů džungle.

Atlantický les je místo ohroženější než Amazonie a jeden z nejohroženějších ekosystémů na Zemi. Z původního lesa zůstalo pouze 12 procent a velká část divoké zvěře byla zredukována lovem. „V plánu je výsadba původních rostlin, ekologické obohacování sekundárních lesů a s tím související přirozená obnova. Z dlouhodobého hlediska budou obnovené oblasti začleněny do ekologických koridorů, což přispěje ke snížení tlaku na ohrožená zvířata, jako je papoušek purpurový a jelen pampový,“ uvedla Miriam Prochnow, poradkyně a spoluzakladatelka Apremavi. „Tyto akce jsou zásadní pro ochranu biologické rozmanitosti, obnovu kvality půdy a zachování dostupnosti vody v regionu,“ uvedla Prochnow.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Earth

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak přispět turistikou na dobrou věc? Stačí zdolat 32 vrcholů

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Korejština dobývá svět. Podmaní si i Česko?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…