Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nový čínský vlak hyperloop úspěšně dokončil první testovací jízdy

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ultrarychlý vlak s technologií hyperloope v Číně minulý měsíc dokončil své první testovací jízdy. A pokud bude projekt pokračovat podle plánu, půjde o nejrychlejší pozemní dopravní technologií na světě, píše server Interesting Engineering.

Testy se skládaly ze tří testovacích jízd na speciální testovací lince v provincii Shanxi. Cílem projektu je mít vlak, který zvládne přepravit cestující a náklad rychlostí 1 000 km za hodinu.

Nejrychlejší pozemní dopravní technologie na světě

Pokud projekt půjde podle plánu, vlak bude nejrychlejší pozemní dopravní technologií na světě. Zařízení, ve kterém se vlak testuje, je postaveno a provozováno dodavatelem China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC). Zástupci společnosti na konto testování uvedli, že během prvních několika zkoušek šlo vše velice dobře.

Čína je celkem známá pro svoji vysokorychlostní železniční síť. Vláda má v současnosti ambiciózní plány na zvýšení maximální rychlosti svých vlaků, a to až na 400 km/h v příštích dvou letech.

Ilustrační foto: Pixabay

Myšlenka, která existuje od roku 2012

Zakladatel SpaceX Elon Musk poprvé představil myšlenku hyperloop vlaku již v roce 2012 a nastartoval projekt The Boring Company, aby ji dovedl do konce. To motivovalo Richarda Bransona, zakladatele Virgin Galactic, rozjet svoji vlastní hyperloopovou společnost Hyperloop One.

Od té doby jsou však obě tyto společnosti sužovány technickými problémy a finanční zátěží. To nahrává Číně, která má šanci se stát lídrem v technologii a dosáhnout světového historického prvenství.

Související články

Zaručeně zlepší den

Středozemní moře ukrývalo pozůstatky neolitického osídlení a kamennou cestu

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…