Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové pomůcky uleví od bolestí. Ženy je ocení zejména v období periody

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Některé ženy o menstruaci téměř neví, pro jiné to však může být pravidelná noční můra v podobě velkých bolestí, která se těžko zvládá bez požití prášků. Startupy našly díru na trhu v této oblasti. Pomocí speciálních pomůcek usilují o to, aby došlo ke zmírnění nepříjemných pocitů žen bez nutnosti konzumace medikamentů, uvedl server Radio Wave a BBC.

Bolestivost menstruace bylo donedávna možné zkrotit pomocí růžových pilulek nebo stravy, jak jsme psali v jednom z dřívějších článků. Nyní jsou však ve hře i hřejivé obleky z z dílny maďarské firmy, která představila speciální dámské body, v němž jsou zabudované tepelné panely k relaxaci svalů a gelové polštářky, které provádí během nošení takzvanou transkutánní elektrickou stimulaci nervů. Ženám by také mohly pomoci samolepící vibrační destičky, které dovedou ulevit od bolesti jemnými vibracemi působícími v oblasti podbřišku. 

Pomůcky by přitom nemusely uživatelkám sloužit pouze v období periody, užitečné by mohly být i v případě mírnění bolestí spojených s některými gynekologickými obtížemi, jako je třeba endometrióza nebo syndrom polycystických ovarií. Je možné, že v budoucnu budou pomůcky běžnou součástí výbavy ženy na období měsíčků, stejně jako menstruační kalhotky, které konečně přestávají být tabu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Britský král napsal knihu pro děti. Zabývá se klimatickou změnou

Energie výrazně zlevní více než milionu domácností

Lidská výška v Miláně se nezměnila od římské éry, říká studie

Tým pod vedením českých vědců objevil protein, který může zlepšit úspěšnost umělého oplodnění i antikoncepce

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…